110. výročí založení hasičského sboru ve Zhoři

110. výročí založení hasičského sboru ve Zhoři

 

Oslava 110 let Sboru dobrovolných hasičů ve Zhoři 

V sobotu 4.8. 2012 se konala ve Zhoři hasičská soutěž u příležitosti 110. výročí založení Sboru dobrovolných hasičů Zhoř.

Soutěže se zúčastnilo 6 sborů. SDH Blehov, SDH Březí – družstvo mužů, SDH Březí – družstvo žen, SDH Vlksice, SDH Zbislav a SDH Zhoř. Hasiči z Vlksic a hasiči ze Zbislavi na soutěž přivezli historické hasičské stříkačky.

Soutěžilo se v požárním útoku, poté následovala ukázka zásahu historickými stříkačkami a nakonec jako bonus soutěž v přetahování lanem. Divákům se soutěž velice líbila a nadšeně podporovali své favority. Obzvlášť družstvo žen ze Březí sklízelo velký potlesk jak při útoku, tak při velmi vyrovnaném boji v přetahování lanem.

Všechna družstva byla výborná, ale vítěz může být vždy jenom jeden, a tak ve Zhoři zaslouženě vyhrálo družstvo mladých hasičů ze Březí. Všechny týmy dostaly za soutěž sadu památečních půllitrů.

Počasí bylo krásné, fanoušků bylo dost a všichni si užili krásné sobotní odpoledne, bohaté občerstvení i večerní posezení při harmonice. Děkujeme všem družstvům,  která se zasloužila o perfektní atmosféru a ukázala, že hasičské sbory i po 110 letech fungují jako dobře sehrané týmy a mladí lidé pokračují ve starých tradicích.

(kompletní fotogalerie z akce je k nahlédnutí zde )


Výběr z fotogalerie: